TARP EILUČIŲ...
Savo straipsnių herojams siunčiu dešimt klausimų. Atsakymai į juos vėliau virsta pasakojimu – istorija apie juos pačius ir jų veiklas. Šiandien ir aš nusprendžiau atsakyti į šiuos klausimus, praskleisti savo veiklos užkulisius ir susipažinti su savo skaitytojais truputį iš arčiau.
www.99plius1.lt įkūrėja – Jurga Liaubaitė, nuotraukos iš asmeninio archyvo
1. Kaip save pristatytumėte nepažįstamam žmogui?
Niekada nemokėjau ir iki šiol nemoku savęs pristatyti.
Vadovaujuosi tuo, kad žmogaus atlikti darbai turi kalbėti už jį patį. Gyvenime
esu dukra, sesuo, draugė, kolegė. Bendraudama su straipsnių herojais
prisistatau kaip internetinio puslapio 99plius1.lt įkūrėja – JURGA LIAUBAITĖ.
2. Kuo vaikystėje svajojote būti užaugusi?
Būdama maža visiems sakydavau, kad užaugusi būsiu aktore. Vaidindavau mažus spektakliukus, deklamuodavau eilėraščius, kurdavau improvizuotas televizijos laidas. Su laiku svajonės keitėsi. Mokykloje sekėsi rašyti rašinius, su klasiokais kūrėme mokyklos laikraštuką, atsirado noras sieti ateitį su žurnalistika. Nepavykus įstoti į žurnalistikos studijas, atsidūriau grafinės komunikacijos ir knygų leidybos kelyje. Niekas nevyksta šiaip sau – iki šiol knygos užima svarbią vietą mano gyvenime.
3. Kada startavo internetinis puslapis 99plius1.lt? Kas paskatino
tai pradėti?
Pirmas straipsnis buvo publikuotas 2021 m. sausio 27 dieną. Vis dar tęsėsi pandemija. Su kiekviena diena kildavo naujų klausimų, norėjosi kažkokiu būdu save įveiklinti, o ne galvoti apie negatyvius dalykus. Rašymas pasirodė geriausias būdas ir savotiška terapija.
4. Ar sunku buvo ryžtis pradėti šią veiklą? Kiek laiko
praėjo nuo idėjos iki realių veiksmų?
Minčių kurti internetinį puslapį turėjau jau anksčiau, tik sukantis darbų sukūryje niekaip nepavykdavo jų išsigryninti. Pandemijos laikotarpiu viskam priverstinai sustojus ir nurimus, mintys palaipsniui susidėliojo į savo vietas. Iškėliau sau savotišką ultimatumą – DABAR ARBA NIEKAD.
5. Kam skirta Jūsų internetinė svetainė? Kaip apibūdintumėte savo skaitytoją?
Straipsnius gali skaityti visi norintys, nėra apribojimų. Dalis skaitytojų, aišku, yra draugai, kuriems įdomu, kaip man sekasi, ir mane taip palaiko. Tikiu, kad yra ir daugiau skaitytojų, kuriems įdomu sužinoti apie žmonių įgyvendintas svajones, projektus ir plėtojamas veiklas, kad čia gali atrasti kažką naujo. Galbūt įkvėpti ir paskatinti patiems save naujoms svajonėms ar pokyčiams.
6. Koks buvo pirmas publikuotas straipsnis? Kaip tuomet jautėtės?
Buvo nedrąsu. Pirmą straipsnį rašiau apie savo pusbrolio šeimos Linos ir Giedriaus Bertulių vykdomą veiklą „LinBerBeauty“. Tai buvo nauja patirtis tiek jiems, tiek ir man. Visada būsiu dėkinga, kad drauge leidosi su manimi į šią avantiūrą.
7. Kaip pasirenkate savo straipsnių herojus?
Pirmieji straipsniai buvo apie tuos žmones, kuriuos netiesiogiai žinojau iš socialinių tinklų. Man buvo įdomi jų veikla ar pati buvau jau išbandžiusi jų produktus. Norėjosi, kad ir daugiau žmonių apie tai išgirstų. Vėliau pradėjau rinktis pašnekovus pagal tematiką, pvz.: kelionės, maistas, amatai.
Esu atvira pasiūlymams ir bendradarbiavimo galimybėms. Jei norite platesnei auditorijai papasakoti apie savo veiklą, bet sunkiai sekasi dėlioti žodžius, galiu Jums pagelbėti.
8. Ar turite kažkokių rašymo ritualų? Kaip atrodo straipsnio
rašymo procesas?
Kadangi pandemijos laiku tiesioginis bendravimas su asmenimis buvo ribojamas, savo straipsnių herojams siųsdavau klausimus elektroniniu paštu. Toks bendravimo modelis išliko iki šiol. Gavusi atsakymus į klausimus, juos ne vieną kartą perskaitau, kol mintyse pradeda dėliotis straipsnio detalės. Belieka prisėsti prie kompiuterio ir sakinys po sakinio užrašyti naują istoriją. Būna, kad kažkas nesiriša, trūksta kažkokio jungiamojo elemento. Tuomet trumpam viską atidedu. Atsitraukus, netikėčiausiu metu gali ateiti mintis, kuri sklandžiai sujungs ir užbaigs rašomą straipsnį.
9. Yra manoma, kad sėkmingos veiklos paslaptis yra 1 proc.
talento ir 99 proc. sunkaus darbo. Kokia Jūsų veiklos formulė? Kas Jus
įkvepia ir veda į priekį?
Kiekvieną darbą stengiuosi padaryti geriausiai, kaip tik
galiu. Jei ko nemoku, domiuosi ir aiškinuosi, kaip išspręsti kilusias
problemas. Iš savęs visada reikalauju daugiau. Šiai veiklos formulei tikrai
pritarčiau. Neužtenka vien būti talentingam, reikia įdėti daug darbo, talentą
auginti ir siekti kuo geriausių rezultatų savo srityje.
Save laikau intraverte ir po savaitės darbų dažnai pasijuntu išsekusi. Tuomet aunuosi patogius batus ir einu pasivaikščioti. Tai gali būti miškas ar siauros Senamiesčio gatvelės. Stebint aplinką, klausantis gamtos garsų, pailsi protas ir mintys vėl nugula į joms skirtus stalčiukus. Esu stebėtoja ir klausytoja. Įkvėpimo ieškau parodose, kine, muzikoje, net tyloje.
10. Ko
palinkėtumėte sau ir Jūsų straipsnius skaitantiems asmenims?
Norėčiau palinkėti gero laiko, įkvėpimo, svajonių, postūmio jas įgyvendinti. Būna, kad nešiojiesi kokią mintį, ir reikia tik vieno laiku pasakyto žodžio, padrąsinimo, kad ryžtumeisi pokyčiui. Norėčiau, kad mano straipsnių herojams sektųsi kuo geriau ir jie taptų įkvėpimu visiems skaitytojams.