„KADUGYS“: NE TIK DAIKTAI, BET IR ĮSIMINTINIAUSIOS PATIRTYS
Parengė Jurga Liaubaitė
Atėjus vasarai vis daugiau savo laisvo laiko norisi praleisti gryname ore. Mindaugui ir Gintarei Daškevičiams, elektroninės parduotuvės „Kadugys“ įkūrėjams, metų laikų kaita kelionėms ar trumpiems pasibuvimams gamtoje įtakos jau seniai nebeturi. Jauna pora kartu su savo augintiniu Nanuku juokaudami save vadina pradedančiaisiais gamtos influenseriais. Pabrėždami buvimo gamtoje gėrį ir grožį, jie kviečia pasinerti į nuotykius ir pamiršti šiuolaikinio gyvenimo greitį ir įtampą.
Elektroninės parduotuvės „Kadugys“ įkūrėjai Mindaugas ir Gintarė Daškevičiai, nuotrauka iš asmeninio archyvo
DZŪKIJOS SMĖLYNŲ PALIESTI
„Mindaugas yra kilęs iš Dzūkijos sostinės – Varėnos. Šiose miškingose ir smėlėtose vietovėse abu praleidome labai daug laiko keliaudami ir stovyklaudami, – pasakoja pašnekovai. – Dzūkijos gamta gausi smėlynų ir spygliuočių miškų, kurie mūsų sieloms be galo artimi. Po pavadinimu „Kadugys“ slepiasi mūsų šaknys. Norėjosi, kad mūsų kūrinys liudytų istoriją apie mus. Pati augalo forma labai panaši į laužo liepsną, o mūsų prekių asortimento didžioji dalis ir yra skirta laužo reikmenų tematikai. Visada norėjome, kad mes žmonėms asocijuotumėmės su šiltomis ir jaukiomis emocijomis – tuo nerealiu vakaru miške prie laužo su draugais, dainomis, žvaigždėmis danguje ir, be jokios abejonės, pačiu skaniausiu maistu, keptu ant atviros ugnies. Taip ir kilo dzūkiškos tarmės pavadinimas „Kadugys“.
Savo elektroninę parduotuvę Mindaugas ir Gintarė
stengiasi kurti nuoširdžiai ir negailėdami jėgų pirkėjus džiuginančioms
smulkmenoms. Jų nuomone, svarbiausia –
išskirtinumas ir kokybė. „Visuomenėje esame pripratę vartoti daug, pirkti
vienkartinius daiktus, dažnai pigesnius, – įsitikinę jie. – Mums
svarbu tvarumas, ekologiškumas, todėl galime patvirtinti, kad, įsigiję mūsų
daiktus, juos naudosite ilgai, jų nereikės keisti naujais, taip visi
prisidėsime prie švaresnės gamtos Lietuvoje.“
Miške prie laužo, nuotrauka iš asmeninio archyvo
KLAUSYTIS ŠIRDIES
M. Daškevičius apie tokią parduotuvę svajojo jau kelerius metus. Sunkiausia buvo pasiryžti žengti pirmąjį žingsnį. Vis kirbėjo klausimas: o jei nepavyks? „Vis dėlto gyvename tik vieną kartą ir, jei savo širdies neklausysi pats, to niekas už tave nepadarys. Kadangi abu to norėjome, – sako Gintarė, – išdrįsome pabandyti ir jau beveik metai laiko džiuginam gamtos mylėtojus išskirtinėmis Lietuvoje prekėmis.“
„Kadugio“ įkūrėjai džiaugiasi, kad gyvename puikiame amžiuje, kai visą informaciją apie elektroninių parduotuvių kūrimą ir ne tik galima rasti internete. Tam nereikėjo daug specialistų, tad idėjai įgyvendinti prireikė tik noro ir laiko. Nors darė tai pirmą kartą, porai buvo smalsu ir įdomu, o pats procesas neužtruko labai ilgai. O šios svajonės nešiojimasis širdyje, priešingai, truko ne vienerius metus.
DARYTI DAUGIAU
Per nepilnus veiklos metus Mindaugas ir Gintarė suprato, kad be sunkaus darbo turimas talentas didelės naudos neatneša. „Pačią pirmąją savaitę, kai tik atsidarėme, jau buvome pasiruošę viso asortimento pardavimui ir neišpasakytai sėkmei, – šypsosi pašnekovai. – Tačiau teko nusileisti ant žemės ir pratintis prie kasdienio darbo, didinant mūsų žinomumą ir pirkėjų ratą.“
Pora įsitikinusi, kad sėkmingos veiklos formulė kiekvienam yra skirtinga, tačiau tikrai nepamaišo meilė tai sričiai, kurioje dirbi, dėmesingumas detalėms ir atsidavimas klientams, o į tai neretu atveju įeina darymas daugiau negu priklausytų. Elektroninės parduotuvės asortimentas jų pačių yra išbandytas ir naudojamas žygiuose gamtoje. Nenorėdami kartotis į Lietuvos rinką atvedė ir visai naujų, dar nematytų prekių ženklų. Daugelis gamintojų stengiasi neprisidėti prie žemės taršos arba yra visiškai ekologiški. Mindaugas su Gintare ir patys nenaudoja plastiko gaminių, tik perdirbtas popierines pakuotes, ir stengiasi būti kuo žalesni.
Žygiai gamtoje, nuotrauka iš asmeninio archyvo
„Mūsų prekių asortimentas yra skirtas smalsiam gamtos mylėtojui, mėgstančiam aktyviai leisti laiką gamtoje, vakare pasėdėti prie laužo ir pasigaminti kažką skanaus ant atviros ugnies, – sako jaunieji gamtos influenseriai. – Tiems, kurie vertina išskirtinius ir kokybiškus daiktus, taip pat kreipia dėmesį į ekologiją ir gamtos saugojimą. Apsiperkantys internetinėje parduotuvėje „Kadugys“ ieško ne tik pliko funkcionalumo, šimtus kartų matyto įprasto dizaino, bet ir estetiškai jų skonį tenkinančio produkto. Mūsų pirkėją gali sutikti miško stovyklavietėje smagiai vakarojant prie laužo, paplūdimyje palydint saulę, nešant sunkią kuprinę į stataus kalno viršūnę ar kemperių aikštelėje, mojant ranka ir kviečiant paragauti tik ką iškeptų pusryčių. Jie čia įsigyja ne tik prekes, bet kartu ir patirtis.“
MĖGAUTIS KIEKVIENA KELIONĖS AKIMIRKA
Pirmieji Mindaugo ir Gintarės pažintiniai žygiai ar stovyklavimas gamtoje prasidėjo dar vaikystėje. Tėvai skiepijo teisingą požiūrį į gamtą – vietą, kur žmogus gali atgauti jėgas ir stiprybę, nuraminti sielą ir pasisemti jėgų. Su tėvais dažnai stovyklaudavo prie ežero, grybaudavo miškuose.
Jau suaugus, viena iš įsimintiniausių M. Daškevičiaus kelionių buvo žygis Švedijoje „Karalių keliu“, kur jis pasiryžo keliauti vienas ir savaitę praleido laukinėje gamtoje, be jokio telefono ryšio. „Tokios kelionės augina tiek psichologiškai, tiek ir buvimo gamtoje patirties aspektu, – prisiminimais dalijasi vyras. – Tai buvo viena pirmųjų autonominių kelionių su pilna įranga ant pečių gyvenimui laukinėje gamtoje. Šioje kelionėje išmokau stovyklauti, kai kelias dienas be perstojo lijo lietus, maudytis lediniame kalnų upės vandenyje, įsiklausyti į save ir medituoti žygiuojant, kai kiekvieną dieną nukeliauji 30 km pėsčiomis su sunkia kuprine ant pečių. Labiausiai džiaugiausi, kad išdrįsau išpildyti savo svajonę – įveikiau save mėgaudamasis kiekviena šios kelionės akimirka.“
Kalnų ramybė, nuotrauka iš asmeninio archyvo
Tuo tarpu
Gintarės pirmas tikras susipažinimas su gamtos galia buvo artimuose Tatrų
kalnuose. „Ten pirmą kartą nuvykau tikėdamasi tiesiog pasivaikščioti apylinkėmis, –
prisimena moteris. – Bet, pasirodo, kiek neįvertinau kelionės pobūdžio
(kelionė buvo grupinė, su vedliu). Kad ir kiek ištvermės ir jėgų tada iš manęs
pareikalavo tikslo pasiekimas, ten prasidėjo mano meilė kalnams, žygiams ir suvokimas,
kodėl kai kuriuos žmones taip traukia gamta. Nors ir su nemenku fiziniu pasirengimu,
buvo sunku ir viršūnės atrodė tokios aukštos. Vis dėlto gebėjimas įveikti save, valios ugdymas,
visiškai pamiršta buitis ar problemos, atsivežtos galvoje iš miesto, tyla, kai
girdi tik šalia tekančią upę ar lietų, nuramino stipriau nei bet kokia kita mano gyvenime
atlikta meditacija. Tada ir supratau, kad gamta man yra sielos, kūno ir proto ramybė.
Tikrasis atsigavimas yra ne prie televizoriaus, o savęs išbandyme kažkur toliau nei tavo kiemas. Visi mes
žygiuojame dėl skirtingų priežasčių ir tokių kelionių tikslai visiems labai
skirtingi. Man kiekvienas žygis yra susitikimas su savimi ir kelionė link
sielos ramybės.“
Pašnekovai įsitikinę, kad gamtoje ilsisi ne tik mūsų kūnas, bet galva ir siela. Gamtoje galima atrasti ramybę, ten neegzistuoja dienotvarkė, susitikimai, pinigai ir dokumentai. Gamtoje rūpinamės primityviais, tarsi pirmykščiais poreikiais – sušilti, pavalgyti, sausai atsisėsti arba prigulti. Čia nebelieka bėgimo ir gali pastebėti dangaus ir medžių grožį, paukščių čiulbėjimą ir samanų minkštumą, o gal ir šaltos rasos gaivą. Čia pasikrauname energijos, surandame balansą ir laimę.
IŠEITIS YRA IŠ BET KURIOS SITUACIJOS
Kiek laiko reikia pasiruošti žygiui / kelionei? Į ką atkreipti dėmesį, kad visko nesugadintų menka neapgalvota smulkmena?
Tinkama įranga kelionėms, nuotrauka iš asmeninio archyvo
„Bet kokiai kelionei reikia tinkamai
pasiruošti, nepervertinti savo jėgų, surinkti visą informaciją apie vietovę,
kur vykstama, bei pasiimti reikalingą įrangą, – patirtimi dalijasi
žygeiviai. – Patariame visada gerai pasidomėti apie vietos, į kurią
keliaujate, klimatą ir gamtinį reljefą, kitus tam regionui būdingus aspektus ir
netgi kultūros skirtumus. Reikėtų gerai įsivertinti savo fizinį pasirengimą ir
neužsibrėžti neįveikiamų tikslų. Ir visada kelionei pasirinkti tinkamus ir
kokybiškus daiktus, kuriais būtų galima pasitikėti ir kurie leistų mėgautis
laiku gamtoje.
Priklausomai nuo vietos, į kurią keliaujate, pasirūpinkite tokiais labai svarbiais daiktais kaip kremas nuo saulės, purškalas nuo uodų, akiniai, kepurė, kaklaskarė, ausų kištukai, vaistinėlė, kelionių draudimas, pasas ir pan. Ir pasitikėkite savimi bei žinokite, kad, kas benutiktų, jūs rasite išeitį iš susidariusios situacijos. Be kita ko, visuose kraštuose yra ir kitų keliautojų bei vietinių, kurie mielai ištiesia pagalbos ranką.“
PIRMYN SU DAR DIDESNIU ENTUZIAZMU
Elektroninės parduotuvės „Kadugys“ įkūrėjus labiausiai į priekį veda tai, kad ši veikla jiems patinka. „Kaip saldu būna sulaukti gerų atsiliepimų ar pagiriamųjų žinučių – mmm… „Visiems rekomenduojam“. Tai padeda suprasti, kad kažką darai gerai, ir keliauti į priekį su dar didesniu entuziazmu“, – sako Mindaugas ir Giedrė Daškevičiai.
Pora tiki, kad po penkerių metų „Kadugys“ bus vieta, kurioje galima rasti visą Jūsų išvykai į gamtą reikalingą asortimentą – daugybę mielų prekių ir gausią gamtą mylinčių žmonių bendruomenę. Čia visada galėsite įsigyti ne tik norimą daiktą, visą dominančią informaciją apie jį, bet ir gerą pirkimo patirtį.
Savo sekėjams ir pirkėjams „Kadugio“ kolektyvas linki kuo daugiau kokybiško laiko praleisti gamtoje ir branginti tikrąsias vertybes gyvenime. Pirkti ne tik daiktus, bet ir patirtis. O svarbiausia – išdrįsti gyventi taip, kaip nori!